21 August 2018
 

Tidigare år

2017

Excelfil över samtliga inskickade resultat

Agility
  1. Frostflake’s Gary Grant, Anna Strandkvist och Frostflake’s Pegasus, Lotta Wettström, 47 poäng
Bruks
  1. Pipino’s Big White Kitten, Annie Jurestam, 24 poäng
  2. Åklangens Athos, Annie Jurestam, 11 poäng
  3. White Ice Wolfs Eat My Shorts, Petra Andersson och Mervi Harria, Kulleborgs Kleine-Cava Läkerol, 8 poäng
  4. Barvestad’s Rockin Robin, Gunilla Andersson, 6 poäng
  5. Barvestad’s Nellie, Annicka Barvestad, 5 poäng
  6. Snowpatrols Force For the Future, Daniella Martinsson och Strandkungens Captain Jack Sparrow, Evelin Carnklev, 5 poäng
Lydnad
  1. Barvestad’s Nellie, Annicka Barvestad, 14 poäng
  2. Frostflake’s Nikita, Gunilla Granlund, 12 poäng
  3. Frostflake’s Million Dollar Smile, Mervi Harria, 10 poäng
  4. Strandkungens Captain Jack Sparrow, Evelin Carnklev, 9 poäng
  5. Glorious Defender Esaul Cossack Commader, Gunilla Andersson, 4 poäng
Rallylydnad
  1. Pipino’s Big White Kitten, Annie Jurestam och Azizi’s Halo By Devil, Maria Grindal Skogs, 36 poäng
  2. Åklangens Athos, Annie Jurestam, 27 poäng
  3. Strandkungens Hoppsan, Emma Hultqvist, 18 poäng
  4. Frostflake’s Million Dollar Smile, Mervi Harria, 17 poäng
  5. Barvestad’s Last Cherie of Aliena, Camilla Löfroth, 13 poäng
  6. Barvestad’s Last Luna of Aliena, Martina Sivautt, 8 poäng
  7. Strandkungens Captain Jack Sparrow, Evelin Carnklev, 7 poäng
Utställning
  1. Frostflake’s Kasmir, Jenny Olsson, 210
  2. Barvestad’s Nellie, Annicka Barvestad, 190,5
  3. Rolling Dog’s Holy Gandalf , Elisabeth Söderström , 184,5
  4. Strandkungens Cinzia, Charlotte Barvestad, 178
  5. Blaidd Gwyn Thunderstorm Freke, Lena Delér, Jenny Olsson, 175
  6. Frostflake’s Pegasus, Lotta Wettström , 161
  7. Frostflake’s Million Dollar Luck, Lena Delér, 156
  8. Strandkungens Hoppsan, Emma Hultqvist, 147,5
  9. Frostflake’s Raccolto, Lotta Wettström , 119,5
  10. Pipino’s Big White Kitten, Annie Jurestam , 87
  11. Simply One Inca To Barvestad, Annicka Barvestad, 69
  12. Frostflake’s Nova Star, Charlotte Barvestad, 58
  13. Kasmurens June, Josefine Juneståhl, 57
  14. Frostflake’s Million Dollar Smile, Mervi Harria, 41,5
  15. Strandkungens Smiling Fighter, Charlotte Barvestad, 36
  16. Kasmurens Peaceful Willow, Josefine Juneståhl, 35
  17. Åklangens Athos, Annie Jurestam, 26
  18. Frostflake’s Ophelia, Lena Delér, 10
Utställning – Bästa veteran
  1. Strandkungens Cinzia, Charlotte Barvestad, 165
  2. Rolling Dog’s Holy Gandalf, Elisabeth Söderström, 163 poäng
  3. Pipino’s Big White Kitten, Annie Jurestam, 92,5 poäng
Viltspår
  1. Frostflake’s Million Dollar Smile, Mervi Harria, 85 poäng
  2. Stella-Nova, Erik Thalén, 75 poäng

2016

Agility
  1. Frostflake’s Gary Grant, Anna Strandkvist, 43 poäng
  2. South Streem’s Devine Butterfly, Louise Hellgren, 40 poäng
Bruks
  1. Strandkungens Dallas, Berit Henriksson, 24 poäng
  2. Pipino’s Big White Kitten, Annie Jurestam, 17 poäng
  3. Frostflake’s Lotus, Carolin Hedberg, 8 poäng
  4. South Streem’s Beauty Dio, Sophie Eklund och Sunnantorps Like A Wild Sally, Erik Thalén, 6 poäng
  5. Rolling Dog’s Happy Daze, Anders Granlund, 5 poäng
  6. Åklangens Athos, Annie Jurestam, 4 poäng
  7. Glorious Defender Esaul Cossack Commander, Gunilla Andersson och Snowpatrols Force For the Future, Daniella Martinsson, 3 poäng
Lydnad
  1. Pipino’s Big White Kitten, Annie Jurestam, 22 poäng (279,5)
  2. Kulleborgs Kleine-Cava Läkerol, Mervi Harria, 22 poäng (262,5)
  3. Azizi’s Halo By Devil, Maria Grindal Skogs, 16 poäng
  4. Barvestad’s Rockin Robin, Gunilla Andersson, 15 poäng
  5. South Streem’s Beauty Dio, Sophie Eklund, 10 poäng
  6. Åklangens Athos, Annie Jurestam, 9 poäng
  7. Kasmuren’s Easy Rider’s Kero, Ulrica Yngvesson, 8 poäng
  8. Divatorpets Alice av Mimmi, Susanne Edwardsson, 7 poäng
  9. Michaim’s Darana, Carolin Jansson och Frostflake’s Lotus, Carolin Hedberg, 5 poäng
  10. Strandkungens Hoppsan, Jimmy Anemyr, 4 poäng
Rallylydnad
  1. Pipino’s Big White Kitten, Annie Jurestam, 37 poäng
  2. Michaim’s Darana, Carolin Jansson, 36 poäng
  3. Azizi’s Halo By Devil, Maria Grindal Skogs, 34 poäng
  4. Åklangens Athos, Annie Jurestam, 27 poäng
  5. Azizi’s Salty By Devil, Maria Grindal Skogs, 24 poäng
  6. Strandkungens Tingeling, Jimmy Anemyr, 23 poäng
  7. Strandkungens Hoppsan, Emma Hultqvist, 21 poäng
  8. Barvestad’s Last Luna of Aliena, Martina Sivautt, 13 poäng
  9. Strandkungens Cinzia, Charlotte Barvestad, 9 poäng
  10. Barvestad’s Last Cherie Of Aliena, Camilla Löfroth, 8 poäng
  11. Erövrarens BlueBerry Hill, Jolin Larsson, 7 poäng
Utställning
  1. Frostflake’s Kasmir, Jenny Olsson, 192
  2. Glorious Defender Esaul Cossack Commander Gunilla Andersson, 173,5
  3. Barvestad’s Nellie, Annicka Barvestad, 166,5
  4. Barvestad’s Nancy, Eva Forslund, 164,5
  5. Strandkungens Cinzia, Charlotte Barvestad, 157,5
  6. Bianca Of Trebons Berger Blanc, Annicka Barvestad, 157
  7. Åklangens Athos, Annie Jurestam, 152,5
  8. Kylie of Trebons Berger Blanc, Sophie Eklund, 150,5
  9. Blaidd Gwyn Thunderstorm Freke, Lena Delér, Jenny Olsson, 148,5
  10. Simply One Inca To Barvestad, Annicka Barvestad, 147
  11. Frostflake’s Nova Star, Charlotte Barvestad, 121,5
  12. Frostflake’s Million Dollar Luck, Lena Delér, 107,5
  13. Barvestad’s Rockin Robin, Gunilla Andersson, 75,5
  14. Frostflake’s Lotus, Carolin Hedberg, 74
  15. Sunnantorps Nala, Gunilla Berglind, 73
  16. Frostflake’s Nikita, Gunilla Granlund, 70
  17. Kasmurens June, Josefine Juneståhl, 66,5
  18. Frostflake’s Ophelia, Lena Delér, 42
  19. Strandkungens Hoppsan, Emma Hultqvist, 42
  20. Kasmurens Peaceful Willow, Josefine Juneståhl, 41
  21. Vinterängens Cassiopeia, Pernilla Swahnström, 37
  22. Kasmurens Easy Rider’s Kero, Ulrica Yngvesson, 32,5
  23. Vinterängens Don’t put Baby in a corner, Pernilla Swahnström,
  24. Frostflake’s Million Dollar Smile, Mervi Harria, 28
  25. Frostflake’s O’Boy, Mia Billqvist, 20
  26. Frostflake’s Million Dollar Baby, Jeanette Öqvist, 18
Utställning – Bästa veteran
  1. Bianca OTBB, Annicka Barvestad, 161
Viltspår
  1. Hector Vom Reinholdsberg, Maria Wägner, 135 poäng

2015

Agility
  1. Frostflake’s Gary Grant, Anna Strandkvist, 45 poäng
Bruks
  1. Sunnantorps Like A Wild Sally, Erik Thalén, 17 poäng
  2. Strandkungens Dallas, Berit Henriksson, 16 poäng
  3. Pipino’s Big White Kitten, Annie Jurestam, 10 poäng
  4. Barvestad’s Rockin Robin, Gunilla Andersson, 8 poäng
  5. Kulleborgs Kleine-Cava Läkerol, Mervi Harria, 5 poäng
  6. White Ice Wolfs Correct My Name, Hanna Szögi, 5 poäng
  7. Rolling Dog’s Happy Daze, Anders Granlund, 4 poäng
  8. Åklangens Athos, Annie Jurestam, 2 poäng
  9. Kulleborgs Kleine-Champagne Jive, Jeanette Öqvist, 1 poäng
Lydnad
  1. Strandkungens Dallas, Berit Henriksson, 20 poäng
  2. Kulleborgs Kleine-Cava Läkerol, Mervi Harria, 18 poäng
  3. Pipino’s Big White Kitten, Annie Jurestam, 18 poäng
  4. Kulleborgs Kleine-Champagne Jive, Jeanette Öqvist, 13 poäng
  5. Azizi’s Halo By Devil, Maria Grindal Skogs, 10 poäng
  6. Azizi’s Salty By Devil, Maria Grindal Skogs, 7 poäng
Rallylydnad
  1. Pipino’s Big White Kitten, Annie Jurestam, 35 poäng
    Erövrade VP 
  2. South Streem’s Beauty Dio, Sophie Eklund, 30 poäng
  3. Tågabo Mirakel Tage, Britta Andersson, 25 poäng
  4. Kulleborgs Kleine-Cava Läkerol. Mervi Harria, 22 poäng
  5. Michaim’s Darana, Carolin Jansson, 20 poäng
Utställning
  1. Bianca OTBB, Annicka Barvestad, 222,5
  2. Frostflake’s Kasmir, Jenny Olsson, 221
  3. Barvestad’s Rockin Robin, Gunilla Andersson, 211
  4. Simply one Inca to Barvestad, Annicka Barvestad, 177
  5. Blaidd Gwyn Thunderstorm Freke, Jenny Olsson & Lena Delér, 166,5
  6. Kasmurens Peaceful Willow, Josefine Juneståhl, 146,5
  7. Åklangens Athos, Annie Jurestam, 145
  8. Glorious Defender Esaul Cossack Commander, Gunilla Andersson, 123
  9. Frostflake’s Ophelia, Lena Delér, 106,5
  10. Erövrarens Antilope, Linda Johansson, 99
  11. Erövrarens Carlene Carter, Linda Johansson, 94,5
  12. Kulleborgs Kleine-Champagne Jive, Jeanette Öqvist, 88,5
  13. White Ice Wolfs Correct My Name, Hanna Szögi, 78,5
  14. Sunnantorps Moonlander Man, Anne-Christine Stareborn, 71,5
  15. Kulleborgs Kleine-Cava Läkerol, Mervi Harria, 54
  16. Sunnantorps Like A Wild Sally, Helén Thalén, 36,5
  17. Vinterängens Don’t put Baby in a corner, Pernilla Swahnström, 31,5
Utställning – Bästa veteran
  1. Bianca OTBB, Annicka Barvestad, 165
Viltspår
  1. Åklangens Athos, Annie Jurestam och South Streem’s Beauty Dio, Sophie Eklund, 135
  2. Pocketbay’s Just A Fairy Flash, Emily Areskoug, 25
  3. Kasmurens June, Josefine Juneståhl, 20

2014

Agility
  1. Frostflake’s Gary Grant, Anna Strandkvist, 43 poäng
    Erövrade VP 
Bruks
  1. Kulleborgs Kleine-Cava Läkerol, Mervi Harria, 89,3%
  2. Pipinos Big White Kitten, Annie Jurestam, 86,6%
  3. South Streem’s Amazing Gibbs, Anneli Häggström, 75,8%
  4. WIW Bizzie’s Number One, Petra Andersson, 71,8%
Lydnad
  1. Kulleborgs Kleine-Cava Läkerol, Mervi Harria, 88%
  2. Barvestad’s Rockin Robin,Gunilla Andersson, 84,2%
  3. White Ice Wolfs Crash Boom Bang, Elisa Piira, 83,8%
  4. White Ice Wolfs Correct My Name, Hanna Szögi, 80,5%
  5. Strandkungens Tingeling, Jimmy Anemyr, 75,2%
  6. Pipinos Big White Kitten, Annie Jurestam, 24,3%
Rallylydnad
  1. Pipinos Big White Kitten, Annie Jurestam, 32 poäng
  2. Azizi’s Halo By Devil, Maria Grindal Skogs, 30 poäng
  3. South Streem’s Beauty Dio, Sophie Eklund, 29 poäng
  4. Azizi’s Salty By Devil, Maria Grindal Skogs, 24 poäng
  5. Rolling Dog’s Happy Daze, Anders Granlund, 19 poäng
  6. Barvestad’s Axindra, Pernilla Swahnström, 15 poäng
  7. Vinterängens Cassiopeia, Pernilla Swahnström, 11 poäng
  8. Michaims Devina, Titti Benjaminsson, 11 poäng
  9. Rolling Dog’s J’Nikki Of Extra, Jolin Larsson, 7 poäng
Utställning
  1. Barvestad’s Cheops of Giza, Annicka Barvestad, 199,5
  2. Frostflake’s Kasmir, Jenny Olsson, 192,5
  3. White Angel of Pici Fantasy, Malin Ranestål, 192
  4. Barvestad’s Rockin Robin, Gunilla Andersson, 188
  5. Barvestad’s Dee-Dee, Elisabeth Söderström, 183,5
  6. Kasmurens Peaceful Willow, Josefine Juneståhl, 176,5
  7. Nice of you to come bye Ultimo, Joakim Wallén, 172
  8. Kasmurens Easy Rider’s Kero, Ulrica Yngvesson, 165
  9. Bianca OTBB, Annicka Barvestad, 157,5
  10. Vinterängens Don’t put Baby in a corner, Pernilla Swahnström, 148,5
  11. South Streem’s Charming Diamond, Susanne Holmkvist, 146,5
  12. South Streem’s Amazing Bambas, Susanne Holmkvist, 128
  13. South Streem’s Devine Dragonfly, Elisabeth Söderström, 119,5
  14. White Ice Wolfs Correct My Name, Hanna Szögi, 112
  15. Rolling Dogs’s Holy Gandalf, Elisabeth Söderström, 110
  16. Sunnantorps Moonlander Man, Anki Stareborn, 109,5
  17. Pocketbay’s Just A Fairy Flash, Emily Olsson, 96
  18. Vinterängens Cassiopeia, Pernilla Swahnström, 86
  19. South Streem’s Beauty Danko, Lotta Sjöström, 75
  20. Rolling Dog’s J’Nikki Of Extra, Jolin Larsson, 52,5
  21. Michaim’s Devina, Titti Benjaminsson, 36
  22. Kulleborgs Kleine-Cava Läkerol, Mervi Harria, 35
Utställning – Bästa veteran
  1. Nice of you to come bye Ultimo, Joakim Wallén, 165
  2. Bianca OTBB, Annicka Barvestad, 151
  3. Asta, Gunilla Andersson, 119
Viltspår
  1. Rolling Dog’s J’Nikki Of Extra, Jolin Larsson och Sunnantorps Gimme More, Magnus Eriksson, 135

2013

Agility
  1. Frostflake’s Gary Grant, Anna Strandkvist, 44 poäng
  2. Sunnantorps Guinness Garon, Nadine S. Fasth, 32 poäng
  3. South Streem’s Amazing Gibbs, Anneli Häggström, 8 poäng
Bruks
  1. Horsebo Supreme, Petra Andersson, 87,2%
  2. Pipinos Big White Kitten, Annie Jurestam, 86,3%
  3. Rolling Dog’s Happy Daze, Anders Granlund, 85,9%
  4. Strandkungens Dallas, Berit Henriksson, 82,5%
  5. Ny Hviddueholm’s Jackie Freja, Karin Sundström, 74,7%
  6. Barvestad’s Rockin Robin, Gunilla Andersson, 68%
Lydnad
  1. Sunnantorps Like A Wild Sally, Helén Thalén, 89,8%
  2. Rolling Dog’s Happy Daze, Anders Granlund, 88,7%
  3. Horsebo Supreme, Petra Andersson, 88,3%
  4. Divatorpets Alice av Mimmi, Susanne Edwardsson, 87,7%
  5. White Ice Wolfs Crash Boom Bang, Elisa Piira, 87,2%
  6. Ny Hviddueholm’s Jackie Freja, Karin Sundström, 85,1%
  7. Pipinos Big White Kitten, Annie Jurestam, 81,7%
  8. South Streem’s Amazing Gibbs, Anneli Häggström, 79,3%
  9. Divatorpets Bolt av Mimmi, Anneli Häggström, 79,2%
  10. Barvestad’s Zeus at Olympia, Lisa Stenberg, 52,7%
Rallylydnad
  1. South Streem’s Amazing Gibbs, Anneli Häggström och Pipinos Big White Kitten, Annie Jurestam, 34 poäng
  2. Azizi’s Halo by Devil, Maria Grindal Skogs, 29 poäng
  3. Azizi’s Salty By Devil, Maria Grindal Skogs, 21 poäng
  4. Sunnantorps Like A Wild Sally, Helén Thalén, 21 poäng
  5. Rolling Dog’s Happy Daze, Anders Granlund, 13 poäng
  6. Vinterängens Cassiopeia, Pernilla Swahnström, 13 poäng
  7. Barvestad’s Axindra, Pernilla Swahnström, 11 poäng
  8. Sunnantorps Guinness Garon, Nadine S. Fasth, 5 poäng
Utställning
  1. Strandkungens Challenge, Maggan Nyström, 207
  2. Barvestad’s Rockin Robin, Gunilla Andersson, 196,5
  3. Frostflake’s Kasmir, Jenny Olsson, 196
  4. South Streem’s Devine Dragonfly, Elisabeth Söderström, 187
  5. Pipinos Big White Kitten, Annie Jurestam, 185,5
  6. Nice of you to come bye Ultimo, Joakim Wallén, 174
  7. Barvestad’s Cheops Of Giza, Annicka Barvestad, 150
  8. Vinterängens Cassiopeia, Pernilla Swahnström, 137,5
  9. Dw’s Millionaire Waltz, Lena Delér, 136,5
  10. Barvestad’s Zeus at Olympia, Lisa Stenberg, 134
  11. White Ice Wolfs Correct My Name, Hanna Szögi, 131,5
  12. White Ice Wolfs Crash Boom Bang, Elisa Piira, 110,5
  13. Strandkungens Dolly in My Heart, Charlotte Barvestad, 97,5
  14. Strandkunges Cinzia, Charlotte Barvestad, 94
  15. Sunnantorps Great Expectations, Carina & Bosse Andersson, 88
  16. Sunnantorps Like A Wild Sally, Helén Thalén, 86,5
  17. Kalaiya vom Terlüner Schloss, Malin Ranestål, 84
  18. Kulleborgs Kleine-Cava Läkerol, Mervi Harria, 80
  19. Vinterängens Don’t put baby in a corner, Pernilla Swahnström, 61,5
  20. Simply One Azzaro, Kennet Rydberg, 43
  21. Rolling Dog’s J’Nikki of Extra, Jolin Larsson, 39
  22. Arwen, Charlotte Barvestad, 36,5
  23. Divatorpets Alice av Mimmi, Susanne Edwardsson, 26
  24. Divatorpets Bolt av Mimmi, Anneli Häggström, 10
  25. White Ice Wolfs Bizzie’s Number One, Petra Andersson, 4
Utställning – Bästa veteran
  1. Nice of you to come bye Ultimo, Joakim Wallén, 165
  2. Arwen, Charlotte Barvestad, 55
Viltspår
  1. Ny Hviddueholm’s Jackie Freja, Karin Sundström, 155
  2. Pipinos Big White Kitten, Annie Jurestam, 135
  3. Vallgårdens My Miracle Majo, Ingmarie Axelsson, 135

2012

Agility
  1. Frostflake’s Gary Grant, Anna Strandkvist, 42 poäng
  2. Sunnantorps Guinness Garon, Nadine S. Fasth, 39 poäng
Bruks
  1. Barvestad’s Rockin Robin, Gunilla Andersson, 76,8%
  2. Sunnantorps Guinness Garon, Nadine S. Fasth, 72,1%
  3. Pipinos Big White Kitten, Annie Jurestam, 70,2%
  4. Rolling Dog’s Happy Daze, Anders Granlund, 69,7%
Lydnad
  1. Barvestad’s Zeus at Olympia, Lisa Stenberg, 89,6%
  2. Azizi’s Salty by Devil Maria Grindal Skogs, 88,3%
  3. Sunnantorps Guinness Garon, Nadine S. Fasth, 87,9%
  4. Ny Hviddueholm’s Jackie Freja, Karin Sundström, 86,3%
  5. South Streem’s Amazing Gibbs, Anneli Häggström, 5,2%
  6. Pipinos Big White Kitten, Annie Jurestam, 85%
  7. South Streem’s Amazing Dinozzo, Tina Sjulander, 83,2%
  8. Bonnibel of Lovely Whitestar, Linda Johansson ,82,3%
  9. Kärleksbacken’s Chloe, Barbro Fransson, 74,4%
  10. Rolling Dog’s Happy Daze, Anders Granlund, 72,8%
Rallylydnad
  1. Barvestad’s Bailey’s OTR, Isabella Norin, 31 poäng
  2. Rolling Dog’s Happy Daze, Anders Granlund och Pipinos Big White Kitten, Annie Jurestam, 22 poäng
  3. Verguns Ana, Ulla Karlsson, och Azizi’s Halo by Devil, Maria Grindal Skogs, 18 poäng
  4. South Streem’s Amazing Gibbs, Anneli Häggström, 16 poäng
  5. South Streem’s Beauty Dio, Sophie Eklund, 9 poäng
Utställning
  1. Sunnantorps Eifur Eskingur, Maria Wägner, 209
  2. South Streem’s Amazing Bambas, Susanne Holmqvist, 193,5
  3. Pipinos Big White Kitten, Annie Jurestam, 191,5
  4. Barvestad’s Cheops Of Giza, Annicka Barvestad, 188
  5. Barvestad’s Rockin Robin, Gunilla Andersson, 156,5
  6. Sunnantorps Great Expectations, Carina & Bosse Andersson, 152,5
  7. Sunnantorps Just Call Me Wilma, Carina & Bosse Andersson, 152
  8. Strandkungens Cinzia, Charlotte Barvestad, 151
  9. Nice of you to come bye Ultimo, Joakim Wallén, 145,5
  10. Sunnantorps Little Miss Sunshine, Ida Gustafsson, 127,5
  11. Barvestad’s Zeus at Olympia, Lisa Stenberg, 101,5
  12. Sunnantorps Hotter Than Hell, Helie & Pekka Boman, 74
  13. Made-To-Measure Imperial Ivy, Petra Andersson, 35,5
Utställning – Bästa veteran
  1. Nice of you to come bye Ultimo, Joakim Wallén, 30
Viltspår
  1. Vallgårdens Fantom Finder, Linda Johansson, 160
  2. Sunnantorps Like A Wild Sally, Erik Thalén, 135
  3. Bonnibel of Lovely Whitestar, Linda Johansson, 115

2011

Bruks
  1. Tågabo San Fransisco, Lena Bergström Andersson, 82,75%
  2. Barvestad’s Gardens of Babylon, Isabella Norin, 71,25%
Lydnad
  1. Azizi’s Salty by Devil, Maria Grindal Skogs, 92,4%
  2. South Streem’s Amazing Gibbs, Anneli Häggström, 90,6%
  3. Sunnantorps Gilroy Gibson, Linda Andersson, 88,6%
  4. Zeke, Susanne Edwardsson, 86,7%
  5. Pipinos Big White Kitten, Annie Jurestam 85,2%
  6. Barvestad’s Gardens of Babylon, Isabella Norin, 81,9%
  7. Barvestad’s Zeus at Olympia, Lisa Stenberg, 79,2%
  8. South Streem’s Amazing Dinozzo, Tina Sjulander, 50,1%
  9. Cool Casper OTBB, Johanna Henriksson, 23,9%
Utställning
  1. Sunnantorps Eifur Eskingur, Maria Wägner, 218
  2. Bianca OTBB, Annicka Barvestad, 196,5
  3. Pipinos Big White Kitten, Annie Jurestam, 180,5
  4. Barvestad’s Dee-Dee, Elisabeth Söderström, 180
  5. South Streem’s Amazing Bambas, Susanne Holmkvist, 173,5
  6. Sunnantorps Torpedo Girl, Malin Erikssson, 168
  7. Barvestad’s Rockin Robin, Gunilla Andersson, 160
  8. Lost Love of the Heart of Lothian, Lena Delér, 151,5
  9. South Streem’s Amazing Xenia, Elisabeth Söderström, 137,5
  10. Compulsive Desire, Malin Eriksson, 115
  11. Annzas Axo, Kenneth Rydberg, 111,5
  12. Barvestad’s Cheops of Giza, Annicka Barvestad, 96,5
  13. Barvestad’s Cosmos, Kenneth Rydberg, 96
  14. Sunnantorps Hotter Than Hell, Helie & Pekka Boman, 95
  15. Sunnantorps Just Call Me Wilma, Carina & Bosse Andersson, 94
  16. Sunnantorps Great Expectations, Carina & Bosse Andersson, 79,5
  17. Sunnantorps Dapper Dunco, Ewa Nissas, 72
  18. South Streem’s Amazing Dinozzo, Tina Sjulander, 69,5
  19. Ny Hviddueholm’s Jackie Freja, Karin Sundström, 66,5
  20. Frostflake’s Grace Kelly, Lena Delér, 61,5
  21. Made-To-Measure Imperial Ivy, Petra Andersson, 42,5
  22. Atax-Boss vom Sutumer Grund, Petra Andersson, 31,5
Viltspår
  1. South Streem’s Amazing Dinozzo, Tina Sjulander, 135
  2. Vallgårdens Fenomenal Fling, Ingemarie Axelsson, 110
  3. Sunnantorps Hotter Than Hell, Helie Boman, 25

2010

Bruks
  1. Zeke, Susanne Edwardsson, 88,6%
  2. Tågabo Mirakel Tage, Annica Johansson, 82,7%
  3. Sunnantorps Guinness Garon, Nadine S. Fast, 59,2%
Lydnad
  1. Sunnantorps Guinness Garon, Nadine S. Fasth 87,7%
  2. Sunnantorps Gilroy Gibson, Linda Andersson, 84,9%
  3. Zeke, Susanne Edwardsson, 84,7%
  4. Tågabo Mirakel Tage, Annica Johansson, 83,8%
  5. Bianca OTBB, Annicka Barvestad, 79,6%
  6. Horsebo K9 Devil, Caroline Jensen, 79,0%
  7. Verguns Ana, Ulla Karlsson, 72,3%
Utställning
  1. Sunnantorps Eifur Eskingur, Maria Wägner, 211,5
  2. Barvestad’s Dee-Dee, Elisabeth Söderström, 199
  3. Barvestad’s Cheops of Giza, Annicka Barvestad, 178,5
  4. Strandkungens Cinzia, Charlotte Barvestad, 176
  5. Sunnantorps Dapper Dunco, Ewa Nissas, 164
  6. Annza’s Axo, Kenneth Rydberg och Dream Du Bois Des Ternes, Els-Marie Karlsson, 162
  7. Barvestad’s Mausoléet of Maussollos, Camilla Hjerpe, 145
  8. Barvestad’s Cosmos, Kenneth Rydberg, 137,5
  9. South Streem’s Amazing Xenia, Elisabeth Söderström, 134,5
  10. Rolling Dog’s Gallant Gidde, Lena Mattson, 117,5
  11. Vita Herdens Shan’a, Susanne Holmqvist, 100
  12. Sunnantorps Gilroy Gibson, Linda Andersson, 94
  13. Barvestad’s Zeus at Olympia,Lisa Stenberg, 94
  14. Horsebo Supreme, Petra Andersson, 82,5
  15. Dino vom Selberg, Benite Edén, 80
  16. Bianca of Trebons Berger Blanc, Annicka Barvestad, 78,5
  17. Strandkungens Challenge, Margareta Nyström, 74,5
  18. Barvestad’s Rockin Robin, Gunilla Andersson, 57,5
  19. Rolling Dog’s Holy Gandalf, Elisabeth Söderström, 40
Viltspår
  1. Sunnantorps Eifur Eskingur, Maria Wägner, 135
  2. Bianca OTBB, Annicka Barvestad, 110
  3. Strandkungens Bambina, Charlotte Barvestad, 25
  4. Vallgårdens Fenomenal Fling, Ingmarie Axelsson, 25
  5. Barvestad’s Dee-Dee, Elisabeth Söderström, 10

2009

Bruks
  1. Sunnantorps Eifur Eskingur, Maria Wägner, 87%
  2. Cool Casper of Trebons Berger Blanc, Johanna Henriksson, 83%
  3. Sunnantorps Coming for a Chance, Ingela Bohlin, 82,5%
  4. Barvestad’s Bailey’s on the Rockz, Isabella Hed, 82%
  5. Verguns Ana, Ulla Karlsson, 80%
  6. Barvestad’s Cleopatra, Camilla Hjärpe, 67,5%
Lydnad
  1. Sunnantorps Eifur Eskingur, Maria Wägner, 89,7%
  2. Barvestad’s Bailey’s on the Rockz, Isabella Hed, 85%
  3. Sunnantorps Coming for a Chance, Ingela Bohlin, 82%
  4. Asta, Gunilla Andersson, 80,8%
  5. Tågabo San Fransisco, Lena Bergström, 80,5%
  6. Bianca of Trebons Berger Blanc, Annicka Barvestad, 80%
  7. Verguns Ana, Ulla Karlsson, 60,1%
  8. Cool Casper of Trebons Berger Blanc, Johanna Henriksson, 53%
  9. Tågabo Indiana, Jenny Samuelsson, 50%
Utställning
  1. Sunnantorps Eifur Eskingur, Maria Wägner, 205,5
  2. Vita Herdens Shan’a, Susanne Holmqvist, 197,5
  3. Bianca of Trebons Berger Blanc, Annicka Barvestad, 179,5
  4. Dino vom Selberg, Benite Edén, 175,0
  5. Asta, Gunilla Andersson, 168,5
  6. Barvestad’s Cosmos, Kennet Rydberg, 149,5
  7. Barvestad’s Cheops of Giza, Annicka Barvestad, 138,5
  8. Zigi vom Terlüner Schloss, Malin Eriksson, 133,5
  9. Sunnantorps Extreme Extra, Anna Andersson, 127
  10. Sunnantorps Dupper Dunco, Ewa Nissas, 123,5
  11. Barvestad’s Gardens Of Babylon, Isabella Hed, 122
  12. Barvestad’s Dee-Dee, Elisabeth Söderström, 110
  13. Ingrids Vita Angelique, Lena Hellman, 108,5
  14. Bacchara of Trebons Berger Blanc, Ewa-Liz Malmgren, 100,5
  15. Barvestad’s Devil, Marielle Hed, 100,5
  16. Sunnantorps Gilroy Gibson, Linda Andersson, 100
  17. Barvestad’s Zeus at Olympia, Lisa Stenberg, 99
  18. Barvestad’s Cleopatra, Camilla Hjerpe, 83
  19. Vallgårdens Monsieur Aragon, Ewa-liz Malmgren, 82,5
  20. Barvestad’s Mausoléet of Mausssollos, Camilla Hjerpe, 81
  21. Vallgårdens Call Me Coccos, Elsa Brahm, 78,5
  22. Made-To-Measure Elegant Evita, Irene Gutekull, 76
  23. Cool Casper of Trebons Berger Blanc, Johanna Henriksson, 74,5
  24. Bright Blaze of Trebons Berger Blanc, Ewa-liz Malmgren, 54
  25. Sunnantorps Budgie Beat, Patrick Mollbrink, 23,5
  26. Barvestad’s Cilla, Elisabeth Dunder, 28
  27. Barvestad’s Colossus of Rhodos, Karin Lindberg, 15
Viltspår
  1. Vallgården’s Dashing Duke, Tord Engberg, 155
  2. Tågabo San Fransisco, Lena Bergström, 110
  3. Verguns Ana, Ulla Karlsson, 25

2008

Bruks
  1. Asta, Gunilla Andersson, 225
  2. Fleetwood Mac’s Disa, Susanna, 200
  3. Tågabo Indiana, Jenny, 150
  4. Frostflakes Boosy, 150
  5. Blixtra, Eva-Lena, 150
  6. Tågabo Sanfransisco, Lena, 150
  7. Fleetwood Mac’s Disa, Susanna,  20
  8. BB-King, Johanna, 15
Lydnad
  1. Cool Casper of Trebons Berger Blanc, Johanna Henriksson, 2405
  2. Tågabo, San Fransisco, Lena Bergström 740
  3. Horsebo K9 Devil, Caroline Jensen, 715
  4. Sunnantorps Coming for a Chance, Ingela, 710
  5. Bianca of Trebons Berger Blanc, Annicka Barvestad, 540
  6. Arwen, Charlotte Barvestad, 225
  7. Asta, Gunilla Andersson, 210
  8. Frostflakes Blondie, Annicka Barvestad, 200
  9. Tågabo Beyas, Malin Eriksson, 200
  10. Sunnantorps Eifur Eskingur, Maria Wägner, 150
  11. Tågabo Indiana, Jenny, 150
Utställning
  1. Dino vom Selberg, Benite Edén och Sunnantorps Eifur Eskingur, Maria Wägner, 196
  2. Vita Herdens Shan’a, Susanne Holmkvist, 195,5
  3. Bianca of Trebons Berger Blanc, Annicka Barvestad, 187,5
  4. Arwen, Charlotte Barvestad, 171,5
  5. Aragon, Charlotte Barvestad, 120,5
  6. Blaze of Trebons Berger Blanc, Ewa-Liz Malmgren, 112,5
  7. Barvestads Cosoms, Kenneth Rydberg, 112
  8. Barvestads DeeDee, Elisabeth Söderström, 100
  9. Barvestad’s Cleoptra, Camilla Hjerpe, 95,5
  10. Midhems Balder, Ulla Glud, 83,5
  11. Unique Angin of Allways Yours, Ewa-Liz Malmgren, 80,5
  12. Strandkungens Bernie, Charlotte Barvestad, 68,5
  13. Bacchara of Trebons Berger Blanc, Ewa-Liz Malmgren, 64
  14. Asta, Gunilla Andersson, 57
  15. Kärleksbackens Champion, Sabina Åström, 53,5
  16. Cool Casper of Trebons Berger Blanc, Johanna Henriksson, 45
  17. Strandkungens Bambina, Charlotte Barvestad, 44
  18. Barvestad’s Desoto, Birgitta Söderholm, 40
  19. Frostflake’s Daisy, Catrine Eriksson,  37,5
  20. Strandkungens Betty Boop, Charlotte Barvestad, 36,5
  21. Strandkungens Big Boss, Charlotte Barvestad, 34
  22. Sunnantorps Extreme Extra, Malin Eriksson, 15
  23. Barvestad’s CeeCee, Jessica Bjällstam, 10
  24. William, Charlotte Barvestad, 4
Viltspår
  1. Barvestads Devil, Marielle Hed, 155
  2. Cool Casper of Trebons Berger Blanc, Johanna Henriksson, 135
  3. Barvestad’s Desoto, Birgitta, 30
  4. Barvestad’s Dustin, Mari och Henrik, 25
  5. Bianca of Trebons Berger Blanc, Annicka Barvestad, 25
  6. Barvestad’s Chaplin, Helen och Fredrik, 25

2007

Bruks
  1. Fidelity, Jenny Luther, 45
  2. Fleet Wood Mac’s Disa, Susanna, 25
  3. Master Gasell, Sofie Carlsson, 20
  4. Sunnantorps Bevita Breeze, Anne-Lie Stridsberg-Sjöberg, 20
  5. Tågabo Nashville, Veronica Wiklander, 20
  6. White Ditte, Lina Konrad, 15
Lydnad
  1. Frostflakes Blondie, Annicka Barvestad, 230
  2. K9 Devil, Caroline, 190
  3. Tågabo Nashville, Veronica Wiklander, 55
  4. Verguns Ana, Ulla Karlsson, 45
  5. Made-To-Measure Bell Boy, Christina Johansson, 35
  6. Sunnantorps Coming for a Chance, Matti Lappi, 30
  7. Fleet Wood Mac’s Disa, Susanna, 15
  8. Ny Hvidduholm’s Easy, Peter Konrad, 5
  9. Tågabo Indiana, Jenny, 5
Viltspår
  1. Rolling Dog’s Extra of White Z, Jonny Eriksson, 170
  2. Barvestad’s Baileys on the Rockz, Isabella Hed, 165
  3. Tågabo Nashville, Veronica Wiklander, 135
  4. Barvestad’s Bamze, Mariella Hed, 135
  5. Pach-Keli-Oz, Namn saknas, 70
  6. Tågabo Montana, Birgitta Åsberg, 30
  7. Frostflake’s Blondie, Annicka Barvestad, 25
  8. Barvestad’s Axindra, Pernilla Swahnström, 25

2006

Viltspår
  1. Alaska, Sandra Erixon

Dela

 
Om vit herdehund

Är du intresserad och vill ha mer information om rasen och dess spännande historia.

Läs här »
Se oss på Flickr

Alla bilder rymms inte här. Håll därför utkik efter fler bilder på Flickr. Har du egna bra bilder, skicka dem till oss.

Jag vill titta »
Bli medlem i VHK

Alla som är intresserade av vit herdehund är välkomna som medlemmar hos oss.

Hur gör jag »
Kontakt

Vit Herdehundklubb
c/o Annica Johansson
Ulvvik 213, 87030 Nordingrå

E-post: vhk@vitherdehund.com